V čem spočívá technologie?

Čepice

Potisk tepelně přilnavou folií se provádí pomocí termolisu, kde se za správné teploty  tlaku vyřezaná folie ,,zalisuje“  na materiál. Příprava pro potisk je složitější než u potisku sublimačního. Tato vlastnost předurčuje tuto technologii spíše pro výrobu v drobných sériích. Veškerá data pro potisk musí být ve vektorových formátech a  přizpůsobena pro řezaní na plotru. Jde o velmi kvalitní potisk z životností stejně dlouhou jako je potiskovaný textil. Tato technologie je například použita pro výrobu nápisů na pracovních stejnokrojích hasičů.

Jak to probíhá?

Vše začíná na návrhu, který naši grafici překreslí do vektorových křivek přizpůsobených pro řez na plotru. Z vyřezané folie se ručně oddělí části, které na potisku nechceme. Folie se dle šablony přilepí na textil, který chceme potisknout a

Triko - Žádnej stres

vloží se do lisu. Po zalisování a zachlazení se provede odseparování nosné průhledné fólie a je provedena konečná fixace motivu lisem.

Jaké jsou barvy folií?

Vzorník barev

Pozor! Upozorňujeme na odchylky barev, způsobené nastavením vašeho monitoru. Veškeré folie máme v hmatatelném vzorníku v našem studiu volně k prohlédnutí. Pokud si chcete materiál „osahat“, neváhejte nás navštívit.