Oasis GSM domovní alarm – ochrana majetku

Bezdrátový i
drátový systém
Plnohodnotný vzdálený přístup Zasílání událostí na
mobilní  telefony
App Jablotron Camera
pro iPhone
Snadné rozšíření  modulární systém Profesionální
instalace
Domácí automatizace, řízení topení Napájení lithiovými články, min. životnost – 2 roky

Oasis je moderní modulární zabezpečovací systém, který je koncipován jako bezdrátový. Může však pracovat také s klasickými drátovými prvky nebo je možná kombinace bezdrátových i drátových prvků v jednom systému.

Mezi hlavní výhody bezdrátového systému patří snadná, rychlá a šetrná instalace. Možnost snadného rozšíření o nové prvky a nové vlastnosti (např. řízení topení, automatizace domácnosti apod.).key-03

Bezdrátové řešení, oproti drátovému připojování bezpečnostních prvků, také umožňuje vždy přesnou lokalizaci místa z kterého byl poplach vyvolán, protože každý bezdrátový detektor je v systému vedený jako samostatný prvek. Tato vlastnost usnadní majiteli rozhodnutí, jak na vzniklý poplach reagovat. Tím je možné snížit počet případných planých výjezdů bezpečnostní agentury a snížit náklady na provoz bezpečnostního systému.

Zabezpečovací systém Oasis se hodí pro střežení všech bytových i nebytových prostor, jako jsou rodinné domy, byty, kancelářské prostory, sklady, dílny, prodejny apod. Může signalizovat vloupání, přepadení, vznik požáru, únik plynu, zatopení vodou, zdravotní obtíže, nebezpečí mrazu nebo přehřátí, případně další rizika.poplach reagovat. Tím je možné snížit počet případných planých výjezdů bezpečnostní agentury a snížit náklady na provoz bezpečnostního systému.

Oasis také umožňuje provádět řadu automatizovaných činností, jako např.: řídit topení, ovládat spotřebiče na dálku, zapínat spotřebiče na dálku detektorem pohybu, detektorem otevření nebo dálkovým ovladačem.

Oasis umožňuje otevírat garážová vrata, elektrické zámky, vjezdové brány pomocí číselného kódu, přiložením bezdotykového čipu nebo dálkovým ovladačem (třeba z auta).

Zabezpečovací systém je možné doplnit panic tlačítkem, které umožňuje na dálku aktivovat tísňový poplach, případně ovládat spotřebiče. Je určeno zejména pro přivolání pomoci – jako osobní tísňové tlačítko.

Bezdrátové detektory pohybu se zabudovanou kamerou nabízejí systému Oasis ojedinělou funkci, odeslání fotografií při poplachu na mobilní telefon a počítač. Díky tomu je možné zkontrolovat, co se v místě poplachu skutečně děje.app-store-250px Majitelé mobilních telefonů iPhone nebo zařízení iPad a iPod touch, mohou využít bezplatnou aplikaci „Jablotron camera“ pro připojení k webovému archívu, do kterého se ukládají fotografie odesílané z bezdrátového PIR detektoru s kamerou JA-84P z produkce společnosti Jablotron Alarms a.s.

Vlastnosti zabezpečovacího systému Oasis

 • 50 adres pro přiřazení prvků (prvkem se rozumí: detektor, klávesnice, dálkový ovládač, siréna nebo drátový vstup)
 • 50 adres pro přiřazení oprávněných uživatelů (uživatel může systém ovládat číselným kódem, bezdotykovým čipem nebo kartou)
 • bezdrátové prvky komunikují kryptovaným protokolem v pásmu 868MHz na vzdálenost několika stovek metrů.
 • antény jednotlivých prvků jsou skryty uvnitř a systém provádí nepřetržitou kontrolu připravenosti bezdrátových prvků (každých 9 minut)
 • bezdrátové prvky jsou napájeny lithiovými bateriemi, které mají typickou dobu životnosti cca 3 roky
 • vybití baterie systém hlásí uživateli, ale také servisnímu technikovi
 • všechny klávesnice systému mají vestavěnou čtečku bezdotykových RFID karet,kterými může byt systém snadno ovládán (až 50 karet nebo čipů)
 • může informovat o tom, kdo a kdy přišel či odešel z domu, např. o návratu dětí ze školyJA-84P
 • dálkově můžete Oasis ovládat mobilem nebo z internetu
 • speciální přístupové klávesnice jsou určeny pro otevírání dveří, vrat apod. Zapojují se kabelem do ústředny, mají vysoký stupeň krytí (lze je montovat venku) a lze určit, zda mají ovládat pouze přístup a nebo i střežení
 • systém je certifikován podle ČSN EN 50131-1 do stupně 2 (nízká až střední rizika). Certifikace systému a certifikace montážní firmy je podmínkou pro uznání systému dle podmínek asociace pojišťoven. Podmiňuje výplatu pojistné náhrady v plné výši, případně se uplatňuje jako podmínka pro uznání slevy na pojistném (viz podmínky konkrétní pojišťovny)
 • na prvky zabezpečovacího systému je při prokázané montáži certifikovaným technikem na výrobek poskytována záruka 2 roky a prodloužení doby bezplatné opravy výrobku v servisu Jablotron na 5 let